Uuejärve Matkapesa

VisitKorvemaa_Uuejärve_matkapesa_kodumjautus_matkad

EST / ENG

Põhja-Kõrvemaa metsade vahel asub eestiaegne talukoht ja renoveeritud palkmaja, kus on mõnus nautida ehedat looduspuhkust või kaugtööd looduses. Kodumajutuses asuvad magamistoad 2. korrusel koos ühistualeti ja vannitoaga.  4. magamistoas on 10 voodit, sh 2 voodit on 2-inimese voodit ning üks lahtikäiv diivan. Seega mahub kokku vooditesse ööbima 14 külalist

Esimesel korrusel asub täisvarustusega köök (va nõudepesumasin), elutuba suure söögilauaga einestamiseks või koosoleku pidamiseks, tualett ja pesuruum märgade riiete kuivatamiseks.  Soovi korral saavad külalised ise toitu valmistada, olemas on vajalikud nõud, pliit koos ahjuga, mirkolaineahi, külmik koos sügavkülmaga, veekeetja ja kohvimasin. Võimalus on tellida toitlustamine kodumajutusse eraldi kokkuleppel ka perenaise kaudu.

Lisaks on külalistele kasutamiseks grillimisvõimaluse ja katusega avar terrass. 

Soovi korral on võimalik nautida ise kütmisega puukerisega talusauna, saab tellida ka köetud sauna.  Huvilised saavad proovida ka puude lõhkumist ja suvehooajal puudpalkide saagimist 2-mehe käsisaega.

Asukoht on suurepärane matkasellidele ja loodusearmastajatele. Maja ümbritsevad marja- ja seenemetsad, rabad ja järved. Lähedal asuvad matka-, tervise- ja discgolfi rajad ning Oandu-Ikla matkatee.

Suvehooajal on võimalus ööbida ka ripptelkides, jurtas või tavalistes telkides. Koha peal on olemas vajalik telgivarustus kuni 15-le. Õhtuti saab teha lõkkeplatsil lõket ning nautida tähistaevast ilma valgusmürata.

Kõrvemaa looduse avastamiseks saab koha pealt rentida jalgrattaid, SUP-laudu, tõukekelke, räätsasid. Soovi korral koostab matkafanaatikust perenaine põneva matkamarsruudi või viib Teid täpselt sellisele matkale nagu soovite. 

Hinnad kodumajutuse ruumidele:

 • koos isekütmise saunaga on argipäeviti 290€/ööpäev,
 • koos isekütmise saunaga reedest pühapäevani 390€/ööpäev,
 • ruumide rent kuni 8 tunniks on 125€/kord, koos 2 tundi talusauna kasutamisega 165€/kord,
 • aastavahetusel ja jaanipäeval erihinnad kokkuleppel.

Ööbimise hind sisaldab ka traditsioonilist kodust hommikusööki, milleks on puder, võileivalõiked ja ürditee või kohv.

Küsimuste korral helista julgesti Marilinile telefonil 5105 441 või kirjuta matkapesa@visitkorvemaa.ee. Vaata erinevaid matkalisi sündmusi FB Uuejärve Matkapesa lehelt.

Kodumajutuse lisateenused:

 • Järelkoristus 55€ (teenus lisandub juhul kui klient jätab nõud pesemata ning üldine heakord vajab põhjalikku koristust)
 • Saun köetuna kliendile vastavalt soovitud kellaajaks – 65€, ise kütmisel sisaldub sauna kasutamine majutuse hinnas.
 • Telkimiskoha hind on 10€/telk öö
 • Jalgratta rent 10€/päev; FAT rattarent 20€/päev
 • SUP-laua varustuse rent 25€/3 tundi, varustuse transfeer Põhja-Kõrvemaa piires 5 SUP-laua rendi korral tasuta. 
 • Hooajaliselt kanuumatk Soodla jõel või SUP-laua jooga koos matkaga hind 39€/osaleja, kanuu rent  iseseisvaks matkas 25€/kanuu
 • Jalgsimatk soovitud distantsil kuni 3 tundi  koos matkajuhiga – 150€/matk
 • Räätsa, tõukekelgu, suusamatk eraldi kokkuleppel

Nüüd on võimalus nautida piknikku ja telkimist Uuejärve matkapesa telkla alal. See on hea koht väiksematele või suurematele gruppidele mõnusaks päevaseks piknikuks või sõprusseltskondadele privaatseks telkimiseks. 

Telklaalal on olemas:

 • 4 2-kohalist puidust laavut ööbimiseks koos sääsevõrgu ja istumisalaga
 • Ripptelkla ala koos 5 rippvoodi ja 1 2-kohalise ripptelgiga
 • Lõkkeplats suurema lõkke tegemiseks kuni 20 istekohaga
 • Lõkkeplats ise toidu valmistamiseks (olemas grillimistarvikud, lõkkepann) ning istumisega kuni 12-le
 • Talusauna kasutamise võimalus saunatamiseks või vee võtmiseks, välidušš
 • Välikäimla/wc
 • Võimalus tellida toitlustamine Metsakodumaitsetelt

Lõkkeplatsi ja telkla kasutamine:

 • päevaks kuni 10-le 150€
 • ööbimiseks kuni 10le 190€
 • väiksema aja või suuremate gruppide korral kokkuleppel

Tutvu pikniku ja matkapaketiga siin!

Matkapiknik ettevõtetele matkapäevaks!

Teenus sobib suurematele gruppidele alates 20st ja enamast osalejast.

Alustame päeva mõnusa jalgsimatkaga vastavalt huvidele:

 • loodusvaatlus
 • metsatoit ja korilus
 • seikluslik maastikumatk

Jõuame Uuejärve telkla- ja lõkkepaltsile ning naudime kosutavat toitu:

 • metsasupp (kõrvitsa püreesupp metsalisandiga, naadi-nõgese kanasupp, seeneseljanka)
 • porgandi-naadi karask, koduleib ürdivõi, nurmenuku- ja karulauguhummuse
 • limonaad pungadest, õitest, noortest lehtedest, mis hetkel looduses saadaval

Omandame uusi teadmisi erinevates töötubades:

 • metsatoit ja ravimtaimed
 • looduskosmeetika
 • musta pässiku töötuba

Soovid rohkem infot, saada päring matkapesa@vistikorvemaa.ee

Kõrvemaa tuurid rongiga liikujale!

Pakett 1 “Loodusmatk, mõisakülastus ja chagajook” 

 • Aegviidu looduskülastuskeskuse külastus, loodusnäitustega tutvumine. 
 • Matkamine looduskaitsealal, 140 ha kanarbiku nõmm, looduskaitseala metsades ja rabajärvede ääres. 
 • Anija mõisa külastus ja traditsiooniline Eesti toit mõisakohvikus. 
 • Chaga eliksiiri töötuba ja Pillapalu Forest Retreat ettevõttes, toodete degusteerimine. 

Hind kahele inimesele 125€/üks inimene, puukohale 115€/üks inimene. Hind sisaldab transfeere Aegviidu raudteejaamast, giidi, matka koos retkejuhiga ja vajaku matkavarustusega, mõisatasu, töötoa tasu. Hind ei sisalda toitu.

Pakett 2 “Metsaimedemaa matk ja mõisakülastus”

 • Matka valikuteks on räätsamatk rabas, talvisel ajal  on võimalik valida lisaks veel  murdmaasuusatunni;  tõukekelgu matka metsarajal või uisutamise rabajärvel.
 • Anija mõisa külastus ja traditsiooniline Eesti toit mõisakohvikus.

Hind kahele inimesele 105€/üks inimene, puukohale 85€/üks inimene. Hind sisaldab transfeere Aegviidu raudteejaamast auguretkele ja giidile, matkat koos giidi ja tarbevarustusega ning mõisatasu. Hind ei sisalda toitu.

Matkapaketid suvel

Avastusretk räätsadega läbi raba
Nüüd, kus kanarbik õitseb, saab süüa mustikaid ja sinikaid, veel leidub üliküpseid murakaid, kohe valmivad pohlad ja jõhvikad, on taas aeg minna räätsadega raba avastama.  Avasturetk ei ole niisama jalutuskäik, vaid retke käigus ületame raba, st alustame ühest punktist ning ja lõpetame üle raba teises punktis. Rabamatka juurde kuulub kindlasti kerge korilus, suplus rabalaukas ning päikeseloojang. Peale matka saame vaadelda, millise kujundi kaardile joonistasime.
Matkadistants on orienteeruvalt 4 – 5 km rabas ja 2 km mööda metsamaastiku ning kestvus orienteeruvalt 3 -4 tundi. Selline matk annab hea treeningkoormuse ja positiivse enesetunde.
Hind kuni 5 osalejale 275€; iga lisanduv osaleja 45€.
Hind sisaldab matka planeerimist , retkejuhi teenuseid matkal, juhiseid liikumiseks, matkaks vajalikku varustust, matkajärgset transfeeri autode juurde ning matkamarsruudist kaarti.
Täpsema info matka alguspunkti ja muu olulise info saadame registreerinutele e-mailile.

Päikesetõusul matkamine ja suplus Kõrvemaal rabajärves
Mis võiks olla ehtsam kui ärkamine koidikul ja alustada päeva mõnusa matkaga päikesetõusul? Põhja-Kõrvemaa loodus pakub neid emotsioone igal hommikul ja aastaringselt.
Jalutuskäigul tekib positiivne emotsioon looduses viibimisest ja liikumisest. Matka käigus saab ülevaate Põhja-Kõrvemaa ajaloost, lugudest ja legendidest ning kohalike inimeste elustiilist ja traditsioonidest.
Lisaks matkamisele saab nautida ujumist rabajärves; korja marju, seeni, ürte või tunda end loodusfotograafina, jäädvustades hetki päikesetõusul. Talvisel hooajal uisutame rabajärvel või matkame räätsadega.
Jalgsimatka hind: kuni 5 osalejat 195 €, iga lisanduv osaleja 39 €. Hind sisaldab matka planeerimist, retkejuhi teenuseid matkal, juhiseid supluseks ka karastavas vees ning hommiku piknikku (jook, toekas amps). Hinnale lisandub matkavarustuse (räätsad, rattad) hind eraldi kokkuleppel. Täpsema info matka alguspunkti ja muu olulise info saadame registreerinutele e-mailile.

Matkamine kui sport, matkamaraton või koosolek matkates.
Matkamine võib olla treening, loodusvaatlus, koosolek liikudes või ajurünnak. Teame, kuidas vähemalt tund aega liikumist tekitab hea tunde ja ägedad ideed lendavad.
Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala on mitmekesine, vaheldusrikas ja põnev. Saate ise valida aja ja distantsi – 2h, 3h, 4h või 10km – 30km. Matk sobib ka neile, kes treenivad mägimatkaks või maratoniks või soovivad seda proovida.
Sportliku matka hind kuni 5 osalejale on 175€, iga lisanduv osaleja 35€
Hind sisaldab peale matka ühist venitusprogrammi ning suppi, tervislikku magustoitu ja jooki. Vajalik on seljakott, kerge suupiste ja jook.
Lisaks saab planeerida matkale juurde erinevaid töötubasid – matkakoolituse ABC, toitumine enne ja pärast matka. Täpsema info matka alguspunkti ja muu olulise info saadame registreerinutele e-mailile.

Veeseiklused

Matk ja SUP-laua jooga Kõrvemaal
Metsas matkamine on nagu tagasiminek juurte juurde. Siin leiab sisemise rahu, kuulatada lindude laulu, enda südame pekslemist ja tunda kõikide erinevate taimede lõhnu.
Matkates jõuame rabajärve äärde, kus teeme SUP-lauamatka või lõõgastume SUP-laua jooga harjutusi tehes. Teeme kohandatud joogaprogrammi koos hingamisharjutustega, mis on jõuakohane kõigile. Peale joogat veedame aega kulgedes mööda rabajärve, et nautida hetki looduses.
Rabajärves on võimalik nautida ka tervedavat suplust. Tehes seda kõike päikeseloojangul või päikesetõusul, muudab see looduse maagia kordades enamaks.
Hind 37€/inimene sisaldab jalgsimatka ja SUP-lauaga tegevust koos vajaliku varustusega (laud, aer ja päästevest). Grupimatka minimaalne grupp on 5 inimest.
Täpsema info matka alguspunkti ja muu olulise info saadame registreerinutele e-mailile.

Kanuumatk Soodla jõel suurveehooajal (kevadel ja sügisel).
Kanuusõit Soodla jõel on võimalik ainult kevadel ja varasuvel. Jõgi saab alguse Karkuse rabast ja suubub Jägala jõkke. Kevadine kanuumatk on vahva – tärkavad puud, õitsevad kevadlilled, tärkav loodus, kobraste servad ja veelinnud. Jõgi on rahulik ja turvaline, seiklust lisab jõe eripära, üksikute takistuste ületamine ja vana metsaveosild.
Matkadistants 6 km (2 tundi) sobib ka matkamiseks lastega (alates 4. eluaastast) kui ka mõnusaks loodusvaatluseks koos kaaslasega. Lapsed alates 12. eluaastast saavad iseseisvalt hakkama.
Peale kanuumatku on võimalik matkata RMK Paukjärve matkarajal, seal asub vaatetorn ja raba.
Kanuumatka kesvus orienteeruvalt 1,5 – 2,5 tundi.
Hind 45 € / täiskasvanu, 35€ alaealine laps, alaealine laps lisaistmel on tasuta.
Hind sisaldab juhiseid, matkaks vajalikku varustust (päästevest, mõla, kanuu), matkajärgset suppi, tervislikku magustoitu ja jooki ning soovi korral juhtide transporti autode alguspunkti.
Täpsema info matka alguspunkti ja muu olulise info saadame registreerinutele e-mailile.

Iseseisvalt SUP-lauamatkale
Soovid nautida SUP-lauaga rabajärvel hõljuvat loodust Põhja Kõrvemaal või Nelijärve puhkekeskuses? Pakume teile ja teie sõpradele seda võimalust olenemata päevast ja kellaajast.
SUP-laua varustuse (SUP-laud, aer ja päästevest) toome kokkulepitud kohta ja kellaajal. Soovi korral koostame Sulle ka põneva matkamarsruudi koos ööbimisega metsas, raba-alal või vaatetornis.
SUP lauavarustuse rendi hinnad:
* Kuni 3 tundi = 25€/varustus
*  Kuni 12 tundi = 35€/varustus
Pikemaks ajaks eraldi kokkuleppel
Minimaalne renditavate SUP-laudade arv on 5 lauda.
Broneerimiseks helista 5105441 või kirjuta matkapesa@visitkorvemaa.ee

Vaata erinevaid matkalisi sündmusi FB Uuejärve Matkapesa lehelt. Küsimuste korral helista +372 5105441

Matkapaketid talvel

Avastusretk talvisesse metsa ja rappa räätsade või tõukekelkudega.
Talvisel hooajal on põnev minna räätsadega või tõukekelkudega metsa, rappa, laugastele või üle järvede. Avasturetk ei ole niisama jalutuskäik, vaid emotsioone täis kulgemine. Vaated kargele, sillerdavale ja ka lumisele maastikule on igal hetkel võrratud.  Lumi on nagu pehme vaip maastikul ning räätsad või tõukekelgud võimaldavad meil ületada muidu raskesti läbitavaid marsruute.  Sõltuvalt lumepaksusest valime liikumiseks sobivaima matkavarustuse.
Matkadistants sõltub liikumiskiirusest ja ajast, st orienteeruvalt 2 -3 tundi vastavalt soovidele.  Hea enesetunne, mõõdukas füüsiline koormus ja palju positiivseid emotsioone on garanteeritud.
Hind kuni 5 osalejale 275€; iga lisanduv osaleja 45€.
Hind sisaldab matka planeerimist , retkejuhi teenuseid matkal, juhiseid liikumiseks, matkaks vajalikku varustust ning kuuma jooki ja kerget snäki.
Täpsema info matka alguspunkti ja muu olulise kohta saadame registreerinutele e-mailile.

Lisavõimalused:

 • matkauiskudega uisutamise rabajärvedel või laugastel,
 • õhtuhämaruses pealambid või laternad,
 • 2 matkavarustusega kombineeritud matk, näiteks räätsade ja tõukekelkudega.

Lisavarustuse hind eraldi kokkuleppel.

Broneerimiseks helista +372 5105441 või kirjuta matkapesa@visitkorvemaa.ee

Vaata erinevaid matkalisi sündmusi FB Uuejärve Matkapesa lehelt. Küsimuste korral helista +372 5105441

🤞 Ole kursis!

Ainult uudised tagades Teie privaatsuse!